W jaki sposób dobrać odmianę szczeniaka stosowną dla Ciebie?

W jaki sposób dobrać odmianę szczeniaka stosowną dla Ciebie?

To, że pies jest najwspanialszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej debacie. Owy futrzasty kompan, jest oddany człowiekowi bez względu na jego zawartość portfela i także warunki, w których zamieszkuje. Dla niego liczy się tylko pozytywne spojrzenie oraz dotyk serdecznej pomocnej dłoni.


Gdy psiak dorasta…


Ludzie, którzy planują zakup czy adopcję małego psa, bardzo często chociażby nie pomyślą nad doborem tej rozsądnej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom i trybowi życia. Stan pieseczka oraz jego cudowny pyszczek wystarczają, ażeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem słodki szczeniak niezwykle łatwo dojrzewa i właściciel nawet nie odnotuje, w jaki sposób zamienia się w dużego psa, którego obraz niestety nie zawsze odpowiada pragnieniom właściciela. Dzieje się tak, kiedy pies jest wzięty jako szczeniak, natomiast pochodzenie jego rodziców nie zostało rozpoznane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak duży czworonóg wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego cudownych oczek i zabawnego pyszczka.


Aktywny psiak oraz ospały człowiek


Zamierzając się na posiadanie psa, należy dokładnie zaznajomić się z jego odmianą, ażeby razem z nim stanowić jednolity oraz harmonijny związek. Pieseczki potrzebujące mnóstwo ruchu i spacerów,nie będą czuły się zadowolone, odosobnione w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, albo psy gończe, potrzeba mieć świadomość, iż to mocno aktywne zwierzaki, które pragną dalekich spacerów i niezliczonych zabaw ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły środowisko, w którym żyją, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem miłośnicy relaksu na kanapie, przed telewizorem czy z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich odmianach.


Psiak ochronny lub do towarzystwa?


Dowolny kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien poprawnie sprecyzować swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaka. Jeśli szuka przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą brać, znakomicie sprawdzą się tu pieski miniaturowe, które spokojnie zmieszczą się w dowolnym samochodzie lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie wspaniale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na drobne wymiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów i wczasów.

Tymczasem niewielkie pieski pomimo własnego cudownego wyglądu, nie dostarczą człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski lub dog niemiecki, z pewnością wzbudzą strach i obawy przed obcymi, efektywnie ich zniechęcając. Gdy w domu żyją małe dzieci, których zachowanie często bywa nieprzewidywalne, rozważniej będzie nie decydować się na psa obronnego, bo niewłaściwie prowadzony może wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość oraz wagę.

Piesek zaczepny jedynie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to stworzenie, które domaga się od właściciela posiadania adekwatnych dokumentów, pozwalających na jego posiadanie. Psy ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i także moskiewski stróżujący wymagają właściwej tresury już okresie szczenięcym oraz profesjonalnego prowadzenia psiaka, co ma zapobiegać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zaznajomić się ich odmianami, żeby trafnie wyselekcjonować tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, pragnieniami i także trybem życia człowieka, ponieważ jedynie wtedy relacja z psiakiem będzie skutkowała przywiązaniem i także wzajemną miłością.

karma dla psa hurt