żwirki dla kotów

Silikonowy żwirek dla kotka – wszystko, co pragniesz wiedzieć

Silikonowy żwirek dla kotka – wszystko, co pragniesz wiedzieć

Żwirek dla kota to zatem potrzebne akcesorium kuwety. Są odmienne modele żwirków dla kota. Którykolwiek z nich przydaje się także do kuwety otwartej, jak także osłoniętej. Żwirek dla kotka posiada taki mankament, że niestety nie można do końca powstrzymać jego rozsiewaniu blisko kuwety plus rozpraszaniu po pomieszczeniu przez kota.
https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html ogromny wybór żwirków silikonowych

Który żwirek dla kotka?

Najprościej jest do kuwety nasypać po prostu zwykły piach. Lecz na rynku są dostępne rozmaite żwirki dla kotów, o wiele bezpieczniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające ogromnie przypominają standardowy piach. Są adekwatne dla pupilów, które częstokroć idą na pole i także kochają gmerać w glebie. Takie kotki potrzebują mieć w kuwecie coś znajomego.

Wprawdzie taki żwirek dla kotka strasznie błyskawicznie zaczyna nieładnie pachnieć, ponieważ nie ma szansy oddzielenia żwirku zatrutego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy tworzy formę drobnych kamyczków. Im te kamyczki są masywniejsze, tym żwirek mniej przenosi się po domu.

Natomiast tenże większy i cięższy jest mniej użyteczny. Gdy kot odda mocz na taki żwirek, wytwarza się bryła, jaką można swobodnie wyeliminować z kuwety bez potrzeby zamiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kota potrafią być bezzapachowe lub zapachowe. Zestaw zapachów jest duży, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Tradycyjne, doskonałe żwirki dla kota bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kota silikonowe zatrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety wolno wyrzucać odchody na bieżąco, oraz wszystek żwirek zamieniać co jakieś 3 tygodnie. Ten żwirek dla kotka jest mocno skuteczny.

Gdy go przyjmujemy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym miejscu, żeby woda z moczu szybko odparowała. Niewiarygodnie znane żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu posiadamy także drewniany żwirek dla kotów. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno wyrzucać go do ubikacji. Taki żwirek odpowiednio niweluje aromaty i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego właściwością jest to, iż najbardziej ze jakichkolwiek żwirków roznosi się po domu. Na rynku występują żwirki dla kotka drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki niniejszym żwirkom nie trzeba czyścić po którymkolwiek oddaniu moczu przez pupila.

Pochłaniacze smrodu i neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specjalistyczne absorbery zapachu i dodatkowo neutralizatory, które wolno instalować w ścisłej ilości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, że posiadają również właściwości sterylizujące.