Rodzaje kocich toalet

Rodzaje kocich toalet

wymieniamy cztery rodzaje kocich toalet. są to:

– zakryte (występuje również z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnem.
Te kocie toalety różnią się tym, gdyż dla przykładu kuwety zakrytej, trudne jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowanego w niej specjalnego filtru nie rozprowadza się nieprzyjemny zapach. Istnieją one one są dla kotów, które lubią kopać, ale uważaj – nie każde koty są w stanie akceptować je, jednak większość zgadza się, aczkolwiek widnieją wyjątki, jakie za nic nie piszą się na to.
Jednak w przypadku kuwety otwartej (klasycznej), jaka bywa najczęściej stworzona z tworzywa sztucznego, jest ta przeznaczona dla wszystkich kotów. Należałoby zapamiętać o właściwym wymiarze. Wybrane z nich są wyposażone w ramkę, byle bezproblemowo podtrzymywać higienę.

Kuweta samoczyszcząca, idealny wybór dla osoby, która naprawdę nie lubią wywiązywać się z tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w czujnik ruchu. Po czasie, który został przez nas zaprogramowany, bądź po kilkakrotności, kocia toaleta samoczynnie uruchamia mechanizm, który zamiata brudy do kontenera, alboż do kanału ściekowego. W wyglądzie bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą część płynny brud zlatuje w kierunku dołu. Ten typ kociej toalety jest dostępny w dwóch podgatunkach – w których można wsypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które częstokrotnie sprzątają kuwetę.

Wymiary kocich toalet
Wymieniamy trzy wymiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– ukończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kocia toaleta dla drobnych kotów nie powinna być za wysoka, że może pociągać za sobą problem przy wejściu. Gdy kotek już osiągnie 84 dzień życia życia, wypada zakupić nową i o większych rozmiarach kuwetę, w tym celu, by wysypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kot kocha kopać i zagrzebywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, ale było u góry napisane – należy uważać, ponieważ niektóre kotki nie akceptują takowych kuwet, większość akceptuje, ale trafiają się wyjątki.
Jeśli nie kręci Cię to, że kocia toaleta jest widoczna w Twoim pomieszczeniu, to możesz podjąć decyzję na kupno mebla, w jakim można ustawić wewnątrz kocią toaletę, gdy nadejdzie taki przypadek, albowiem ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, którą można ustawić w kącie. Dostępne są w ofercie kuwety narożne zakryte, jak i również bez zadaszenia.
Warto również zaopatrzyć się w akcesoria, które uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie brudów zarówno jak i obsługę, utrudniają roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.

transporter dla kota