dieta wegańska, wegetariańska dla psa

Pies wegetarianin – jaką karmę wegetariańską wybrać dla psa?

Pies wegetarianin – jaką karmę wegetariańską wybrać dla psa?

Co powiecie na psa, który będzie spożywałeś zboża, cytrusy, warzywa a nie ma mięsiwa? Czy to straszne? Niemniej będzie to możliwe, pieski także potrafią być jaroszami.

Pewno piesek weganin brzmi dla wielu pań kuriozalnie. Tymczasem wegetarianizm oraz weganizm zyskują coraz więcej miłośników. Ciężko się temu zdumiewać w czasie, kiedy okaże się, iż człowiek jest nieustępliwym wrogiem jedzenia mięcha. To chciałby, aby jego czworonożny towarzysz też żywił się jedynie przetworami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Pieski w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile mruczki wymagają jeść mięso o tyle psiny są w stanie bez niego się wychowań. Chociaż sporo weterynarzy nieprzychylnie podchodzi do pomysłu przejścia na wegetarianizm to zasadniczo nie ma przeciwwskazań, by taką przemianę przeprowadzić.

Czego będą obawiać się medycy przy takiej diecie? Przeważnie tego, że piesek nie będzie miał zapewnionych wszystkich składników w stosownych proporcjach. Faktycznie takie zagrożenie występuje, jeśli menu będziemy planować indywidualnie i nie będziemy mieć właściwego doświadczenia. Natomiast jeśli będziemy w stanie przyrządzić dietę trafnie zbilansowana wolno oczekiwać, że odpowiednio się sprawdzi i psisku nic się nie stanie.

Żywność wege bez problemu będzie można zdobyć w necie, różne produkty tegoż typu mają w własnym wyborze sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom wegetariańska żywność nie jest też szczególnie droga – worek, który zawiera blisko 12 kg będzie można pozyskać za około 150 złotych czyli za tyle ile kosztuje karma doskonałej klasy w sklepie tradycyjnym.

Niejednokrotnie dawanie takiej strawy to efekt woli właściciela, co jest narzucone jego przekonaniami. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy taki pokarm jest dla psiaka ratunkiem. Najczęściej będzie to związane z awersjami, czasem pieszczoszka alergizuje najpierw wieprzowina, później mięsko z kurczaka, wołowina czy ryby, aż w końcu dochodzi do tego, że białko zwierzęce przeważnie powoduje awersję. W takich okolicznościach żywność jarska nie będzie ekstrawagancją, ale to jedyny zabieg na to, aby piesek był zdrowy.
Pies jarosz! Przekąski bez mięsa

Nieistotne czy żywi się żywnością wege albo mięsną to i tak będzie można dawać czworonogowi jarskie zakąski.

Jarzynowe przekąski dla zwierzaków

Psisko weganin z radością pochrupuje marchew. Tak naprawdę dokładnie jej miły zapach będzie sprawiał, że jest wtedy dla szczeniaka apetyczny składnik oraz będzie po niego ochoczo sięgał. Także pyszne będzie także doskonale strawne puree z dyni, które znakomicie się sprawdzi i będzie można je stosować psinom. W diecie zwierza pojawiać się może również kisiel z siemienia lnianego, jaki dostarcza ważne kwasy tłuszczowe omega3. Doskonałym składnikiem będzie jeszcze brokuł, z którego przygotować można zjadliwą sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C a to co niezwykle znaczące to również będzie tam nieduża liczba kalorii. Takim zdrowym dodatkiem do diety wegetariańskiej będą też buraki, jakie będzie można zapewniać w formie buraczanych wiórków.