Obroże na kleszcze dla psów.

Obroże na kleszcze dla psów.

Urlop letni może być wspaniałą okazją, by poświęcić czas naszemu pupilowi. Podróż razem z ulubionym psim kompanem to rewelacyjna okoliczność, aby zrelaksować się, równocześnie dając zwierzakowi czas. Kiedy jest ciepłonależy uważać na kleszczach, ponieważ nasze psy mogą być na nie narażone. Psy, potrzebujące sporo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, notorycznie są atakowane przez kleszcze. Jak można uchronić swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną receptą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy różnorodne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się długotrwałą efektywnością i niską ceną. Są produkowane dla psów różnorodnych gabarytów, dlatego bez problemu znajdziemy średnicę odpowiednią dla szyi swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom są ziołowe oraz substancjami syntetycznymi. Leki przeciwpasożytnicze odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Dawka preparatu na kleszcze jest odpowiednia do masy zwierzaka, należy zatem upewnić się przed zakupem, że znaleziona obroża na kleszcze jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Popularnym producentem obróż na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, będące bezwonnymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla zwierząt poniżej 8kg oraz dla psów powyżej 8kg. Obroże Foresto są zarówno przeciwkleszczowe i przeciwpchelne, więc dają ogólną ochronę psa. Obroża dla psa jest skuteczna aż 8 miesięcy, ponadto jest aktywna już w momencie założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą licznych groźnych chorób, jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Zwierzaki chętnie przebywające w zaroślach, takie jak labradory, potrzebują zwiększonej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, gdyż infekcja spowodowana złapaniem kleszcza wnosi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego psa. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zmniejsza ryzyko ugryzienia zwierzęcia przez kleszcza, dzięki czemu umożliwia ochronę przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, kochające pływanie wymagana jest dodatkowa profilaktyka, na przykład w formie zakropień mających preparat na kleszcze lub profesjonalne płyny do mycia o działaniu przeciwpasożytniczo. Aby zabezpieczyć naszego psa podczas letniej podróży trzeba sprawić sobie niezawodne preparaty na kleszcze dla psa.

obroża na kleszcze