mały pies - karma sucha dla psa

Jakie składniki w karmach dla psów szkodzą naszym pupilom?

Jakie składniki w karmach dla psów szkodzą naszym pupilom?

Wybór idealnej dobrej klasy suchej karmy, nie jest wcale takie oczywiste, jak by się mogło wydawać. Jeśli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę komponentów, na pewno już stwierdziliśmy brak niezwykle istotnej informacji, którą jest ilość każdego ze elementów, jakie znajdują się w karmie. Jest to znacząca informacja. Większość karm suchego rodzaju jest robiona na bazie zboża i innych roślin. Jednak tak koty jak również psiny są mięsożercami, dlatego winnym być karmione pożywieniem, gdzie kluczowym elementem zdecydowanie jest mięsiwo. Kupując karmę powinniśmy poszukiwać przede wszystkim mięska. Koty są mięsożercami, dlatego ich dieta wymaga koniecznie składać się na mięsie. Koty nie posiadają potrzeby jedzenia cukrów.

W karmach dla zwierząt natomiast możemy wyszukać ziarna, bo są one tańsze od produktów mięsnych oraz utrzymują zmielone części razem, i zupełnie nie dlatego, iż są zdrowym jedzeniem dla typu stworzeń mięsożernych. Mięso i tłuszcze powinny być jedynie identyfikowalne przez dany gatunek. Jeśli nie jest on tymczasem określony, jakość mięsiwa jednocześnie nie może być określona właściwie. Należy więc unikać towarów, w których znaleźć możemy nierozpoznane mięso, drób lub też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać towarów, które zawierają w sobie sporo mączki roślinnej, ponieważ są to żywnościowe wypełniacze. Jeżeli karma już ma w sobie zawierać zboża, to bezwzględnie musimy zadbać o to, by były to pełne ziarna. Wszystkie owoce i warzywa podwyższają jakość, w szczególności jeśli zamieniają one ziarna w karmie.

Pierwiastki mineralne są też bardzo pomocne, natomiast potrzeba mieć zawsze na baczności to, iż pożywienie musi zawierać bardzo wysoką ilość mięsa, którego minerały nigdy nie są w stanie zastąpić. Z całkowitą stanowczością powinniśmy unikać żywności w których odnaleźć, można produkty nieznanego pochodzenia, które nie posiadają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,czy ,, drób,,. Karmy, które posiadają sztuczne pigmenty oraz substancje słodzące bądź także konserwanty. Szczególnie te w szczególności , które uważane są za rakotwórcze lub mają zakaz stosowania w ludzkim jedzeniu, czy w karmie dla piesków, jak BHT, Ethoxyquin i także BHA, Galusan propylu. Pewne składniki jak produkty rybne, mogą mieć w sobie chemiczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, jeśli nie są podane przez producenta, nie istnieje wymagany obowiązek umieszczanie ich na liście.

Dlatego powinniśmy, szukać potwierdzenia, które zamieszcza producent o tym iż używa tylko ryb oceanicznych, które nie posiadają chemicznych konserwantów. Należy dodatkowo zwrócić uwagę na to czy mięcho i tłuszcze są nieznanego źródła, bowiem może to stanowić wszystko oraz z całkowitą pewnością będzie wtedy posiadało bardzo słabą jakość. Większość z wytwórców nie zamieszcza na swoich pudełkach zupełnych proporcji określonych składników, mianowicie które wchodzą w skład żywności, zatem przeprowadzenie prawidłowej oceny będzie wówczas polegało na własnej znajomości. Jeśli chodzi natomiast o gotową żywność, właściwie będzie z naszej strony być bardziej krytycznym, aniżeli ufać informacjom w tv lub necie.