drapaki dla kotów

Czy drapaki dla kotów są wskazane?

Czy drapaki dla kotów są wskazane?

Jak dobrać drapak dla kota?

Określając się na posiadanie kotów, potrzebujemy mieć wiedzę, iż drapanie to jego normalny instynkt i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się zamarłej, zbędnej tkanki. Gdy Twój kot ma skłonność do drapania rozmaitych domowych powierzchni, takich jak drzwi i sprzęty, rozwiązaniem może być przystosowany do jego potrzeb drapak.
Konkretne typy różnią się od siebie wyglądem, wielkością i użytecznością, a asortyment istnieje niewątpliwie bogaty. Nasz artykuł doradzi Ci, jakie są ogólne reguły dobierania tegoż rodzaju wyposażeń też kiedy dokonać odpowiedniego wyboru.

Przede wszystkim trwałość.

Kot skrobiąc pazurki wykorzystuje do tegoż znaczącą część własnej siły, a ciało krzywi w głęboki łuk. Takie przyzwyczajenie powoduje, iż drapak dla kota potrzebuje być przede wszelkim stały, tak żeby nie zagroził swemu zwierzowi. Wspaniałym podejściem są np. elementy przymocowane do ściany, które akceptują ogromny wpływ i tworzą znakomitą ofertę, choćby dla dorosłych kotów. Selekcjonując drapak zweryfikuj, czy jest podparty na mocnej podstawie i czy część wewnętrzna idealnie lgnie do ziemi.
Dokonując wyboru weź pod uwagę wymagania producenta, co do tegoż, dla jakiej wagi kotów kierowany jest konkretny przedmiot. Im większy jest nasz zwierzak, tymże silniejszy ciężar wywrze podczas skrobania pazurków, zatem drapak dla kota powinien być wprost mocny.

Dobrana wielkość

Obojętnie od tegoż, albo kupujesz drapak w sklepiku stacjonarnym, lub rezerwujesz go online, myśl żeby dopasować jego rozmiary do gabarytów Twojego kota. Wielkość winna być przystosowana do wysokości zwierzaka, tak by mógł on rozprostować łapki i także wyciągnąć cielsko. Koty odmiany dużej wymagają fachowych, wielkich akcesoriów, jakie spełnią ich potrzeby. Koci junior zadowoli się typowym artykułem; możemy ponadto zakupić drapak, jaki będzie rósł łącznie z nim.

Marka a zastosowane produkty

Jeżeli drapak ma nam sprzyjać dłuższy czas, musi być wytworzony z wysokiej jakości materiałów. Znakomicie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który perfekcyjnie toleruje styk z kocimi pazurami. Taki wybór pokrycia pozwoli na to, iż na przedmiocie nie będą się zbierać kępki wypadającej sierści, a czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku dostępnych jest sporo różnych rodzajów drapaków w rozmaitej formie. Te najskromniejsze to deska owinięta specyficznym sznurkiem, niebywale luksusowe skonstruowane są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Są jeszcze drapaki, wykonane tak, żeby pełnić zarazem
funkcję łóżka i które obite są wytrzymałą, lecz miękką gąbką.
najlepsze drapaki dla kotów

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota może być zarówno ładny, jak i także funkcjonalny. Taki przedmiot może zostać dekoracją wnętrza i także atrakcyjnym terenem rozrywek dla naszego pupila. Najbardziej rozbudowane są tzw. kocie strażnice, które pozwalają zadbać o pazurki, ale są również legowiskiem i dodatkowo miejscem do gier. Takie podejście doskonale sprawdzi się, gdy posiadasz parę kotów, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki symultanicznie, i nawet stosować drapak do wspólnych zabaw.
Duży wybór rozmiarów, kształtów i odcieni sprawia, że każdy właściciel kotów odnajdzie w sklepie zoologicznym coś, co zaspokoi jego oczekiwania i dodatkowo uczyni radość kota.